01.07.2019 - 31.08.2019
HLAVNÍ PRÁZDNINY

Centrum odborné přípravy pro strojírenství

Když jsme se sešli v červenci 2017 u jednoho stolu s prof. Ing. Miroslavem Kuzdasem CSc. a dalšími pracovníky organizačního jádra výstavby Centra odborné přípravy pro strojírenství, zdálo se, že vize, které na tomto jednání byly prezentovány, jsou příliš vzdálené. Opak je však pravdou. Stěžejní myšlenkou tohoto projektu bylo vytvořit prostor pro sdílení vzdělávacích kapacit (materiálních i personálních) a přispět tak k rozvoji odborného vzdělávání v oblasti strojírenství v našem regionu. Vzhledem k profilaci Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Vyškov se i naše škola zapojila do realizace tohoto projektu.

CNC stroje a výtvarná výchova na ZŠ

Pravděpodobně mnohé napadne, jak tyto dva rozdílné světy, z nichž jeden je postaven na kreativitě a druhý je spojován s průmyslovou sériovou výrobou, lze spojit. Příkladem může být Workshop, který se uskutečnil dne 22. 5. 2018 v naší víceúčelové hale za účasti vyučujících výtvarné a praktické výchovy základních škol vyškovského regionu.

Zkoušky na vysokozdvižný vozík

V pondělí 28. 5. 2018 měli žáci naší školy možnost získat oprávnění k obsluze řízení motorových manipulačních vozíků. Získání oprávnění předcházel kurz, ve kterém se žáci seznámili s teoretickými znalostmi týkajícími se např. bezpečnostních předpisů, způsobů manipulace s paletami při stohování, nosnostních limitů apod. Důležitou částí zkoušky je i praktické ovládání vysokozdvižného vozíku, což obnáší jízdu a stohování palet. Žáci 3. ročníku oboru operátor skladování tento kurz zvládli na výbornou.

28.05.2018

Soutěž v jízdě zručnosti

V pátek 18. 5. 2018 vyslala naše škola dva soutěžící z třetího ročníku studijního oboru Agropodnikání do Tišnova. Konala se tam soutěž žáků středních zemědělských škol a učilišť v jízdě zručnosti.

27.05.2018

Středoškolská odborná činnost

Krajské kolo SOČ Ve čtvrtek 10. května 2018 se v budově Gymnázia Brno uskutečnilo krajské kolo Středoškolské odborné činnosti. Za naši školu se soutěže zúčastnila Lenka Hofírková, žákyně 3. ročníku studijního oboru Agropodnikání. Soutěžila v kategorii Informatika a umístila se na šestém místě. Její práce se zabývala návrhem relační databáze v programu Microsoft Access 2010.