video prezentace školyfacebook

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Vyškov, příspěvková organizace

Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player

informační systém rozvrhy suplování

Střední odborná škola
a Střední odborné učiliště Vyškov,
příspěvková organizace

Sochorova 552/15, 68201 Vyškov
tel.: 517 348 866
tel.: 517 346 086
e-mail: info@sos-vyskov.cz

Prezentace SOŠ a SOU Vyškov
Prezentace PolyGram

Kalendář akcí
30.01.2020
Vydání Výpisu vysvědčení za 1. pololetí školního roku 2019/2020
31.01.2020
Pololetní prázdniny
17.02.2020 - 23.02.2020
Jarní prázdniny
Jihomoravský kraj
OPVK
ERASMUS+
UNIV2 kraje
NZZ

AKTUÁLNĚ

16.04.2019

Exkurze v Praze

Ve dnech 10. – 12. 4. 2019 uspořádala SOŠ a SOU Vyškov exkurzi do Prahy. Studenti 2. a 3. ročníku studijního oboru Agropodnikání vyrazili v časných ranních hodinách. Ve vlaku panovala dobrá nálada, která nás neopustila po celou dobu exkurze. Po příjezdu a ubytování se na Kampě v Tyršově domě jsme zdolali blízký Petřín pěšky, někteří lanovou dráhou.

Rozhledna nám nabídla hezký výhled na Prahu. Rozkvetlým parkem jsme pokračovali k Loretě, abychom stihli zvonkohru a prohlédli si Černínský palác. Přes Hradčanské náměstí, Chrám Svatého Víta, nádvoří Pražského hradu, Staré zámecké schody a Letenské sady jsme dorazili k Národnímu technickému muzeu. Tamní sbírky nabízejí rozsáhlý přehled dopravní techniky, stavebních modelů, domácích spotřebičů, fotoaparátů a jiných historických zajímavostí.

Za soumraku jsme se šli pokochat večerní Prahou. Shlédli jsme Lennonovu zeď, nasvícený Karlův most a Staroměstské náměstí s orlojem.

Druhý den jsme navštívili pražskou ZOO v Tróji. Po prohlídce nás metro zavezlo k Národnímu muzeu a soše sv. Václava na stejnojmenném náměstí. Cestou na Staroměstské náměstí jsme míjeli historické domy a vyhýbali se turistům z celého světa. Návštěva chrámu sv. Mikuláše nás nasměrovala do židovské čtvrti s místními synagogami a hřbitovem. Po nábřeží s výhledem na Strakovu akademii, sídle vlády ČR jsme se vrátili do našeho přechodného bydliště.

V den odjezdu jsme si prohlédli Pražské Jezulátko a Vyšehradskou pevnost. Na místním hřbitově jsme našli pomníky mnoha osobností našich národních dějin, jako byli bratři Čapkové, Božena Němcová, Bedřich Smetana, Mikoláš Aleš nebo Milada Horáková. Krásný výhled na pod námi plynoucí Vltavu jsme zvěčnili fotografiemi a okolo Tančícího domu jsme se šli podívat na Národní divadlo, Novou scénu a Kavárnu Slávii. Když jsme se po Národní třídě vraceli k vlakovému nádraží, vzpomněli jsme si na tři dny strávené v krásném prostředí stověžaté Prahy a desítky nachozených kilometrů. Snad se do hlavního města brzy vrátíme, každý individuálně a budeme objevovat další historické zajímavosti, kterých město nabízí nepřeberné množství…

Fotogalerie.

© SOŠ a SOU Vyškov 2015