30.01.2020
17.02.2020 - 23.02.2020
Jarní prázdniny

15.11.2017

Projektové dny pro mateřské školy

Stejně jako v loňském školním roce, tak i v tom letošním pořádáme projektové dny pro děti z mateřských škol. Od října nás pravidelně každé úterní dopoledne navštěvují předškoláčci z vyškovských škol i z okolních obcí. V našich dílenských prostorách pro ně máme přichystaný záživný program, jehož cílem je rozvíjet jejich technické, logické a konstruktivní myšlení, představivost, praktické a volné tvoření, jemnou i hrubou motoriku, prostorovou orientaci atd.

Děti navštěvují jednotlivá pracoviště, na kterých se za pomoci našich učňů a učitelů odborného výcviku seznamují s prací odborných řemeslníků, jejich pracovním nářadím a různými materiály. Mnohé činnosti si mohou samy vyzkoušet. Některé z nich nadchlo zatloukání hřebíků či roztloukání nýtků, jiné se zabavily při pokládání střešní krytiny, šroubování pomocí aku vrtačky nebo při řezání ruční případně řetězovou pilou. Úkoly, které pro ně byly připraveny, plnily s radostí a zaujetím. S nadšením a hlasitým švitořením od nás odcházely s drobnými upomínkovými předměty.

Fotografie zde.